"Думки- це лише думки, а не факти. Вони можуть бути як правдивими, так і хибними."
КПТ- дієвий короткостроковий сучасний науково обгрунтований метод психотерапії. КПТ має у своєму арсеналі широкий перелік технік, які використовуються індивідуально під потреби кожного клієнта.
Центральна ідея когнітивно-поведінкової терапії (КПТ) полягає у тому, що наша поведінка та емоційні реакції залежать від наших думок, переконань, інтерпретацій себе чи ситуацій, воснові чого лежить значення, яке ми надаємо цим подіям.
У процесі спільного дослідження існуючих проблем, фахівець та клієнт разом працюють над розумінням проблеми чи розладу, формулюють цілі і співпрацюють над їх досягненням. Клієнт приймає активну участь у процесі терапії, виконує домашні завдання з орієнтацією на те, щоб уподальшому житті допомагати собі самостійно. Метод передбачає активну участь клієнта упроцесі терапії, виконання ним домашніх завдань, з орієнтацію на те, щоб зрештою стати собі самому «психотерапевтом». Працюємо з думками і поведінкою. Вчимось мислити раціонально, шукати альтернативні думки. Позбуватися нав’язливих думок, замінюючи їхіншими, конструктивними. Вчимо відокремлювати думки від інтерпретації.
В моїй практиці техніки КПТ дають швидкий стійкий результат в роботі з депресією, ОКР, тривожними розладами, панічними атаками, фобіями, самознеціненням, допомагають подолати розлади сну та інші неприємні стани.Когнітивно-поведінкова терапія є високоефективною формою психотерапії, якадопомагає людям здолати негативні моделі мислення і поведінки і вести щасливіше іповноцінне життя.