«У кожного часу свої неврози і кожному часу потрібна своя психотерапія» - Австрійський психолог Віктор Еміль Франкл 

Позитивна психотерапія (ПП) – новий гуманістичний конфлікт-центрований метод, заснований на транскультурних дослідженнях.
Автор методу – Носсратт Пезешкіан- німецький невролог, психіатр, психотерапевт іранського походження. Створив власний метод у 1968 році.

Важлива відмінна перевага позитивної психотерапії: швидкий результат відновлення і підтримки психічного здоров'я, розвитку потенціалу особистості і можливість навчити людину самостійно справлятися з життєвими труднощами. Згодом стати психотерапевтом для себе І свого оточення.

«Якщо ти шукаєш людину, яка простягла б тобі руку допомоги, згадай, що в тебе вже є дві руки» - Носрат Пезешкіан

Позитивна психотерапія (ПП) від слова - "positum" - фактичний, даний. Сьогодні метод набув широкого поширення у світі.
У 2008 році створено всесвітню асоціацію позитивної психотерапії, а Вісбаденська академія позитивної психотерапії (WIAPP) є центральною освітньою установою.
У 1997 році у Німеччині було проведено дослідження в галузі гарантії якості та ефективності, результати якого доводять високу ефективність цього короткострокового методу.

Мета консультації у методі позитивної психотерапії: розвиток здібностей людини та гармонізація її поточного життя.

ПП виходить із тези,  що кожна людина за своєю природою наділена безліччю  актуальних здібностей і величезним потенціалом, тобто всіма ресурсами, для успішного вирішення конфліктів та складних ситуацій. У позитивній психотерапії людина - єдність тіла, розуму, емоцій та духу. 

*Актуальні здібності – це якості особистості, які щодня виявляються у різних ситуаціях.

Центральна ідея позитивної психотерапії – робота з актуальними здібностями людини, а не з її хворобами, проблемами, симптомами. Людина народжується зі здібностями, але в процесі життя і  розвитку з'являються конфлікти і розлади. Здібності перебувають у конфлікті і головне завдання у роботі з психологом – їх гармонізувати та знайти розумний баланс. Розвинути межі, розширити систему цінностей. Образно - прибрати «шори», отримані у процесі виховання та сціалізації, дані соціокультурною спадщиною. Дозволити собі побачити більше ніж фрагмент свого життя, в якому ми ходимо по колу і не розуміємо, що всі межі у нас в голові.


Філософія позитум-підходу на 25% орієнтована у минуле, на 25% у сьогодення та на 50% у майбутнє. 

Це дає можливість не копатися нескінченно в тому, що вже не можна виправити, а побачити найприйнятніший варіант, як гармонійно жити та приймати себе з усім багажем минулих помилок та досягнень. Прийняти весь цей досвід собі на благо.

Позитивна психотерапія в моєму досвіді – ефективний  та найсучасніший інструмент психологічної допомоги собі та іншим, який відповідає духу часу, дає швидкий результат  та дозволяє мінімізувати кількість помилок з боку фахівця – повністю відповідає принципу «не нашкодь».

Автор: М.Івлєва